0 Вибрані товари
0
23:03:06 - 31.01.2022

Чорний шоколад: користь чи шкода?

чорний шоколад: користь чи шкода?

Чорний шоколад: користь чи шкода?

Напевно, проти шоколаду мало кому вдавалося встояти, так як він не тільки смачний, але і піднімає настрій завдяки вмісту в своєму складі ендофінів, які ще називають гормонами щастя. Але, дуже часто людям, що сидять на дієті, доводиться відмовлятися від цих ласощів і пригнічувати в собі бажання. Адже вони навіть не здогадуються, що даремно позбавляють себе такого задоволення.

Вчені довели, що незначна кількість шоколаду в день можуть бути корисними. Але це повинен бути саме чорний гіркий шоколад, який містить в собі мінімум 55% какао-бобів, а не замінників. Вони є гарними знищувачами жиру і застосовуються, наприклад, в антицелюлітній практиці при масажі. Згідно з дослідженнями, якщо вживати всього 45 г чорного шоколаду з вмістом 70-85% какао в день, він здатний не тільки запобігти інфаркту, знизити ризик виникнення серцево-судинного захворювання, а також допомогти скинути зайві кілограми. Для цього навіть є спеціальні шоколадні дієти.

Факти, яких дієтологи дотримуються

У дієтологів навіть є десять аргументів на користь помірної кількості вживання чорного шоколаду:

•         Гастрономічний (100 г містить 516 Ккал, що дозволяє його назвати енергетично-цінним продуктом). Навіть один шматочок здатний додати додаткових сил на весь день.

•         Стимуляція розумової діяльності і поліпшення пам'яті через наявність вітамінів В1, В2, PP, а також мікроелементів (калію, кальцію, фосфору, заліза, міді та ін.).

•         Терапевтичний (є своєрідним антистресом, піднімаючим настрій і зміцнюючим імунітет).

•         Має захисний ефект від різних захворювань (інфаркт, рак, інсульт, діабет, утворення тромбів) завдяки наявності в складі епікатехіну.

•         Перешкоджає утворенню карієсу через наявність антибактеріальної речовини в складі шоколаду.

•         Перешкоджає появі виразкової хвороби, здатне допомогти в лікуванні при кашлі та діареї.

•         Дозволяє позбутися від зайвих кілограмів. У самому шоколаді дуже мало жиру, а із-за великої кількості фенолів, пригнічується апетит.

•         Вважається найпотужнішим афродизіаком, здатним замінити цілих 6 пігулок віагри.

•         Не сприяє появі вугрової висипки при гормональної перебудові.

•         Є зміцнюючим засобом для судин, а також гарним засобом від атеросклерозу. Це відбувається завдяки лецитину, що знижує рівень холестерину та Омега 3.

Навіть сам аромат здатний добре впливати на психіку людини. Згідно доведеним показникам вчених, запах шоколаду має коктейль, в складі якого близько 40 летючих відтінків. Солодкуватий аромат здатний зняти роздратування, умиротворити і повернути душевну рівновагу.

Як і коли слід вживати: поради дієтологів

Вживання чорного шоколаду має бути в першій половині дня, щоб отримані калорії, встигли витратитися людиною. Також не слід забувати, що в молочному і білому шоколаді, на відміну від чорного, є молоко, а замість какао-бобів може використовуватися какао-порошок. Це не означає, що він шкідливий, але ефекту в схудненні вже точно не буде.

На тему шоколаду і його користі, як вченими, що проводили багато досліджень, так і дієтологами, що пропонували багато методів вживання, було одне рішення - помірне споживання приносить тільки користь організму, дозволяє зменшити бажання в солоній, жирної і солодкої їжі. Маючи антиоксидантні властивості, здатний уповільнити травлення і надати відчуття ситності на довгий час. При цьому метаболізм буде прискореним, що дозволить швидше і більше спалити кілокалорій, а також зайвого жиру.

Дотримання шоколадної дієти дозволяє позбутися за тиждень на п'ять кілограм. Але варто не забувати, що, як і у будь-якої дієти, шоколадна дієта також має багато протипоказань. Тому перш, ніж починати, порадьтеся з дієтологом, який на підставі Вашого загального стану організму і готовності порадить правильне рішення.

23:03:06 - 31.01.2022
Повернення до списку