Яка олія найкраща для смаження
Смаження – це один з найпоширеніших способів приготування їжі, і вибір правильної олії для цього процесу може суттєво вплинути на смак і якість страви. Стосовно того, яка олія найкраща для смаження їжі та яка є більш корисною та безпечною, існує чимало дискусій. Господині часто не розмірковують про це і вибирають першу доступну. Тим не менш, це не завжди правильно, і важливо розуміти деякі особливості, щоб не зіпсувати страву та не завдати шкоди своєму здоров’ю.
Нижче розглянемо різні види олій та їхні переваги та недоліки, щоб визначити, на чому краще смажити.
Не всі олії підходять для смаження
Олія поділяється на рафіновану та нерафіновану – це два різних типи олій, які мають відмінні характеристики і застосування в кулінарії. Вибір між рафінованою та нерафінованою олією для смаження залежить від вашого конкретного способу готування та особистих уподобань.
Рафінована олія має стабільніші характеристики та підходить для смаження при високих температурах, тоді як нерафінована може бути кращим вибором для низькотемпературного смаження або додавання до страв після їх приготування для підвищення смакових властивостей та корисності.
Соняшникова олія
Найпоширеніша і, власне, найкраща олія для смаження – соняшникова. Вона має високу температуру диміння і її можна придбати за доступною ціною, що робить її популярним вибором для господинь. Соняшникова олія має легкий смак і аромат, а тому не відчувається у стравах домінуючим присмаком.
Оливкова олія
Найпопулярнішою оливковою олією вважається олія першого віджиму. Вона ідеально підходить для різних страв та має високий рівень антиоксидантів, що робить її корисною для здоров’я серця і мозку. Проте, через низьку температуру диміння нерафінованої оливкової олії, вона не є універсальною. Тому краще використовувати її для салатів та соусів або при запіканні при низьких температурах.
Найкраща олія для смаження у випадку з оливковою – рафінована (Monini Anfora). Вона має вищу температуру диміння, приблизно 243ºC. Це означає, що на оливковій олії можна смажити, а також запікати різні страви. Утім, ця олія може додавати стравам певний специфічний смак страві при її використанні.
Кокосова олія
Кокосова олія доступна в різних варіантах – як олія першого віджиму, так і рафінована (Олія MK, Vitanella). Extra virgin має більш виражений кокосовий смак і температуру порівняно невисоку температуру, тоді як рафінована олія є більш нейтральною та піддається для смаження та запікання на ній при високих температурах.
Проте, кокосову олію слід вживати у помірних кількостях, бо вона може підвищувати рівень поганого холестерину.
Олія авокадо
Як і оливкова, олія авокадо містить значну кількість мононенасичених жирів, які вважаються корисними для серця. Крім цього, олія авокадо славиться найвищою температурою диміння серед рослинних олій, тому ідеально підходить для смаження. Також, олію авокадо використовують для приготування маринадів і соусів, додавання до каш і смузі. В ціновому діапазоні – вона найдорожча серед всіх олій.
Масло гхі
Топлене масло, відоме також як гхі, походить з Індії та має характерний глибокий горіховий смак. Цей продукт виготовляють шляхом витоплювання вершкового масла, коли жир розділяється від сухих речовин молока. Після того, як сухі складові видаляються, залишається чистий рідкий безлактозний жир. Таке масло вважається одним з найкорисніших та ідеально підходить для будь-якого типу кулінарного приготування їжі.
Рапсова олія
Рапсова олія виготовляється з насіння ріпаку. Характеризується високою температурою диміння і нейтральним запахом, тому чи можна смажити, чи випікати, – вона буде відмінним вибором для того, щоб зберегти стравам власний аромат і смак. Олія також підходить для маринування та приготування соусів. Завдяки нейтральному смаку можна використовувати ще й для приготування кондитерських виробів. Проте, з погляду на здоров'я, рапсова олія містить значну кількість жирів та мало корисних поживних речовин. Тому не рекомендується використовувати її занадто часто.
Є ще й інші види олій серед яких конжутна, кукурудзяна, пальмова, олія з виноградних кісточок та з насіння льону тощо. Кожна з цих олій має свої особливі характеристики. Обираючи олію для смаження, враховуйте температуру диміння, смакові властивості та ваші особисті вподобання, щоб отримати найкращий результат із кожної страви, яку ви готуєте. А також зважайте на те, яка олія найкорисніша під час використання у приготування їжі. Серед таких звертають окрему увагу на оливкову та кокосову олію, олію авокадо та з насіння льону.
Каталог інтернет-магазину «Mozzarella» містить широкий вибір різних видів олій, які підійдуть для ваших смакових вподобань, цінових характеристик та корисних властивостей. Обирайте для себе найкраще, щоб смакувати улюблені страви і залишатися активними і здоровими!